Haber

Bursa’da sahte içkiden ölüm olayıyla ilgili tutuklanan zanlı serbest bırakıldı

Bursa’da 2 yıl önce 6 kişinin alkol zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin 6 sanıklı yargılanmaya devam edildi.

Bursa 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu zanlı Uğur K. ile tutuksuz yargılanan 5 sanık Birkan B, Mesut G. ve Erhan O. katıldı. Duruşma salonunda şehidin yakınları ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Uğur K., savunmasında diğerinden aldığı 30 litrelik alkolü 5’er litrelik bidonlara bölerek sattığını ve bu bidonlara “içilmez” etiketi yapıştırdığını ileri sürerek tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, savcılıkta hata duyurusu aşamasında olan ve davayı etkileyeceği belirtilen başka bir belgeye ilişkin durumun beklenmesine ve sanık Uğur K’nin süresi nedeniyle tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi. büyük ölçüde delil toplama ve gözaltında geçirdi.

Bursa’da Aralık 2020’de farklı zamanlarda alkol aldıktan sonra durumu kötüleşen 18 kişi kentteki hastanelere kaldırıldı. Bu kişilerden Kenan C. (56), Mehmet İ. (59), İrfan Ç. (39) Sümer C. (51), Mümin A. (41) ve Mehmet S. (62) hayatını kaybetti. Olayın ardından 6 sanık hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu