Yaşam

Batıdan Doğuya Asya Sergisi İzmir’de açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Finlandiya Büyükelçiliği işbirliğiyle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılan “Batıdan Doğuya Asya Carl Gustaf Emil Mannerheim’ın Gezi Fotoğrafları” sergisine katıldı. Sergi 30 Aralık’a kadar açık kalacak.

Fin askeri lideri ve devlet adamı Carl Gustaf Emil Mannerheim’ın (1867-1951) 1906-1908 yıllarında Orta Asya’dan Çin’e uzanan İpek Yolu üzerindeki görevi sırasında çektiği 48 fotoğraf İzmir’de sanatseverlerle buluştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Finlandiya Büyükelçiliği işbirliğiyle açılan “CG Mannerheim Batıdan Doğuya Asya Gezi Fotoğrafları Standı”na katıldı. Lider Tunç Soyer’e İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Finlandiya Ankara Büyükelçisi Ari Maki, İzmir Finlandiya Fahri Konsolosu Haluk Özyavuz, küratör Peter Sandberg, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve gazeteci Deniz Sipahi eşlik etti.

İzmir’e övgü
Önder Tunç Soyer’e Finlandiya için tarihi önemi büyük bir stant düzenlediği için teşekkür eden Büyükelçi Maki, İzmir’in kültür sanata verdiği değerin çok değerli olduğunu söyledi. Lider Tunç Soyer de standı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, stanttaki fotoğrafların ilgi çekici olduğunu belirtti.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulan stant, 30 Aralık’a kadar açık kalacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu