Haber

Türkiye şampiyonu Devran Yanardağ milli takıma girmeye hak kazandı

Çocuklar ve Gençler Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda 34 kiloda rakiplerini geride bırakan Sivaslı Devran Yanardağ, Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye iddialı bir şekilde hazırlanıyor.

Türkiye Muaythai Federasyonu’nun 2023 yılı etkinlik programında yer alan ‘Çocuklar ve Gençler U23 Muaythai Türkiye Şampiyonası’ geçtiğimiz aylarda 834 sporcunun katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Şampiyonaya Sivas’ı temsilen katılan 13 yaşındaki sporcu Devran Yanardağ, çıktığı 4 maçın 4’ünü kazanarak şampiyon oldu ve Ankara’da yapılacak Muaythai Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Yanardağ, Ankara’da yapılacak şampiyona için hazırlıklarını sürdürüyor.

Turan Arıs: “Geleceği çok parlak görüyorum”

Devran’ın antrenörlerinden Turan Arıs, şampiyonluk için çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirterek, “Yaklaşık 1,1,5 ay önce Devran Yanardağ isimli sporcumuz düzenlenen Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda 4 maç kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu. Antalya’da.21-28 Mart tarihlerinde Ankara’da olacak.Yapılacak Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek.Ben ve Ömer, Devran hocamızın antrenörlüğünü yapıyoruz.Devran 3 yıldır bizimle. Avrupa kupalarında 4 maça çıkarak şampiyon oldu.Yine Antalya’da 34 kiloda 4 maç oynadı ve en iyi seviyede başarı elde etti.Bu maç çok zordu 18-19 kişi vardı hepsini eledi Onlardan rakibi olarak Türkiye şampiyonu oldu.Spor salonunu açtığımda Devran ‘Ben de geleceğim ben de gelip spor yapacağım’ dedi.Gördük elimizden geleni yaptık ve yürümeye devam ediyor. Devran’ın geleceği çok parlak, ülkemizi temsil edecek. y daha iyi ve daha iyi koşullarda. Dünya ve Avrupa şampiyonu olmanın bedelini öngörüyoruz. Bu nedenle iki hocayla çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Devran Yanardağ: “Maçı kazanınca seviniyorsunuz”

Devran Yanardağ ise elde ettiği başarıyı ve bundan sonraki hedeflerini anlatarak, “Antalya’da düzenlenen Türkiye şampiyonasında 4 maç oynadım, 4’ünü kazandım. Hocalarımız Ömer Şimşek ve Turan Arıs sayesinde sağ olsunlar.” , Emeklerinin karşılığını almaya çalıştım Şampiyonluk kazandım Hedefim Ömer ve Turan Hocam gibi antrenör olmak küçük çocuklar yetiştirebilmek Problem olan bir spor zaman zaman sakatlıklar olabiliyor maçlarda.maçı kazanınca hoş bir sevinç oluyor.güç ve kudretimin yerinde olduğunu anladıktan sonra spora başladım.kardeşlerimi gördüm ve başarabilirim diye düşünmeye başladım.daha sonra başarılar” kazanarak şampiyon. Şu anda Ankara’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyorum” dedi.

Ufuk Şimşek: “Başaracağına inanıyoruz”

Devran’ın antrenörlerinden Ömer Ufuk Şimşek de şu cümleleri verdi:

“Öğrencimiz Devran Yanardağ, 27-28 Mart tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Muaythai Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Çalışmalar devam ediyor, daha önce Antalya’da yapılan maçlarda 4 maça çıkarak şampiyonluk elde etti ve katılmaya hak kazandı. Milli takım.Biz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.Onu formda yetiştiriyoruz.İnanıyoruz burada da şampiyon olacak.İnşallah ülkemize ve Sivas’a bir derece kazandıracak ve bayrağımızı dalgalandıracaktır. idmanlarına ara vermeden devam ediyor.Günde 1,1,5 saat ortasında antrenman yapıyor.Azimle çalışıyor ve bu sporu da çok seviyor.Biz onun hem maddi hem manevi her konuda arkasındayız. Başaracağına inanıyoruz” dedi. – SİVAS

habersilopi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu