Haber

Saldırıyı Gerçekleştiren Terörist Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Taksim’de bombalı saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashır hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Albashır’ın yaklaşık 4 ay evvel Türkiye’ye başka bir teröristle girdiği öğrenildi. Eş rolü oynayan iki teröristin Esenler’de Suriyeli asıllı bir şahsın meskeninde kaldığı aktarıldı. 

Öte yandan iki teröristin, aldıkları istihbarat eğitimi doğrultusunda dijital malzemeler üzerinden irtibat kurmadıkları tespit edildi.  

Polisler birinci evvel hücum gerçekleştiren kişinin bindiği taksinin sürücüsünü buldu.

Şoförün tabirleri doğrultusunda Ahlam Albashır, Küçükçekmece’de yakalandı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda yeni bilgilere ulaşıldı. Ahlam Albashır’ın PKK tarafından istihbarat elemanı olarak yetiştirildiği öğrenildi.

Ahlam Albashır, Afrin üzerinden yanında B. isimli bir terörist ile Türkiye’ye girmiş.

Eş rolü oynayan teröristler, Esenler’de Suriye asıllı öteki bir teröristin konutunda kaldılar ve dikkat çekmemek için bir dokuma atölyesinde işe girdiler. 

İki teröristin örgüt içi irtibatı dijital ortamdan uzak bir formda sağladığı öğrenildi. Konutlarında kaldıkları Suriyeli teröristin Kobani’deki diğer teröristlerle iletişimi sağlayan kişi olduğu aktarıldı. Öte yandan, Albashır’ın kocası rolündeki B. isimli firari teröristin yakalanması için çalışma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu