Haber

Putin: Batı, Rusya’yı kontrol edilebilir parçalara bölmeyi hedefliyor

Rusya Devlet Başkanı Putin RossiyabirWest’in televizyonuna yaptığı açıklamada, ‘ eski SSCB’yi ve onun ana modülü olan Rusya’yı parçalamayı hedefliyor.dedi ve böyle bir senaryo olması durumunda, Rusya halkıMevcut haliyle var olmayacağını, bunun yerine ‘Moskovalılar, Urallar gibi’ daha kolay kontrol edilebilecek küçük kümelerin ortaya çıkacağını kaydetti.

“Rusya’nın dağılması durumunda, Rusya halklarının çoğunun, özellikle de Rus halkının kaderinin büyük ölçüde değişeceğini düşünüyorum.“Putin dedi” Rusya halkı bir arada ve bir olduğunda, eşi benzeri yoktur. Başarılarımızın ve zaferlerimizin en önemli koşulu budur.” ekledi.

Rus Devlet Başkanı daha önce yaptığı açıklamada şunları söyledi: Rusya’yı yenmenin tek yolunun onu içeriden bölmek olduğunu söyleyip söylemediği sorulduğunda, “Birinci Dünya Savaşı’nda yaptıkları buydu, üstelik 90’larda SSCB çöktüğünde olan da buydu.”değerlendirmesini yaptı.

Putin, bunun suçlularının Rusya’nın, Rusya İmparatorluğu’nun veya SSCB’nin çıkarlarını savunmak yerine kendi dönemlerinde başkalarının çıkarlarına hizmet eden kişiler olduğunu kaydetti.

“Dünyanın ABD çıkarlarına göre şekillenmesine her zaman karşı çıkacağız”

Ayrıca Putin, Rusya’nın dünyanın yalnızca ABD çıkarlarına göre şekillenmesine karşı olduğunu da ifade etti:

“ABD’nin yapmak istediği tam olarak bu, sizi temin ederim ki herkes bunu çok iyi biliyor. ABD’nin uyduları bile bunu anlıyor, ancak farklı nedenlerle, her şeyden önce (buna karşı değiller) ekonomiye ve savunmaya (ABD) bağımlılıklarından dolayı. Bunun dışında muhtemelen Rusya ile savaşmanın ABD ile ortak çıkarları olduğunu düşünüyorlar.”

Ancak Rusya Devlet Başkanı, “Uluslararası herkesin saygı gördüğü ve herkesin çıkarlarının dikkate alındığı çok kutuplu bir dünya savaşının sonunda kazanılacağından hiç şüphem yok.”ekledi.

‘Nükleer Silahları Azaltma Anlaşması iade edilecekse, Fransa ve İngiltere’nin cephaneliklerindeki nükleer başlıklar da dikkate alınmalı’

Putin, Rusya ve ABD’nin cephaneliklerindeki nükleer silah sayısını makul sınırda tutan Nükleer Silahların Azaltılması Anlaşması’nı askıya almasına ilişkin olarak, anlaşma kapsamında Fransa ve İngiltere’nin elinde bulunan nükleer savaş başlıklarının dikkate alınması gerektiğini kaydetti. ülkesinin söz konusu anlaşmaya geri dönmesi için. .

Rusya Devlet Lideri, “NATO’nun o sırada (anlaşmanın imzalandığı tarihte) kendisini askeri bir blok yerine siyasi bir varlık olarak ilan edeceğine güvenerek onları (Fransa ve İngiltere’yi) anlaşmanın dışında tuttuk. Ancak şu anda NATO’nun askeri bir blok olmadığını kim söyleyebilir? Neler olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla bu konuyu değerlendirmeye dönecek olursak mevcut durumu değerlendireceğiz.”söz konusu.

‘NATO ülkeleri Ukrayna’ya silah bağışlayarak Kiev’in hatalarına ortak oluyor’

Rusya Devlet Başkanı Rossiya-1 televizyonunda yayınlanan açıklamalarında NATO ülkelerinin de çatışmanın modülü olduğunu ve Kiev’in Ukrayna’ya silah göndererek yaptığı hatalarda ortak olduğunu belirtti.

“Ukrayna’ya on milyarlarca dolarlık silah gönderiyorlar. Bu aslında katılımdır. Neden diye soruyorsun? Çünkü bu sıradan bir askeri-teknik işbirliği değil, çünkü gönderdikleri silahlar için para almıyorlar, (silahları bağışlıyorlar)”Putin, sözlerini kullanarak, Bu, dolaylı olarak da olsa, Kiev rejimi tarafından işlenen suçlara ortak oldukları ve bu suçlara karıştıkları anlamına geliyor” dedi.vurgu yaptı.

koyulhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu