Haber

Kocaeli Büyükşehir’den Yeşilova’ya köprülü kavşak

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’de trafiğe rahat bir nefes veren Büyükşehir Belediyesi, şehir içi trafiğin kıymetli noktalarından Yeşilova-Solaklar Kavşağı’nda faaliyetlerini sürdürüyor. Kandıra yolu üzerindeki trafik akışının kesintisiz hale getirilmesi planlanan projede fore kazık, köprü ayaklarının inşaatı ve temel uyarlama çalışmaları sürüyor.

6 adet kutu menfez, 13 adet zemin duvarları

Proje kapsamında D-605 İzmit Kandıra yolu üzerinde 2 adet, TEM Otoyolu kenarında yapılacak Kuzey Yaka Yolu için 3 adet olmak üzere toplam 5 adet prefabrik öngerilmeli kirişli köprü inşa edilecek. Projede 6 adet kutu menfez, 13 adet toprak beton duvar, 148 metre istinat duvarı, 50 metre betonarme duvar inşa edilecek. Zemin güzelleştirme çalışmaları kapsamında 78 bin metre dsm kolon ve köprü temel ve istinat yapıları için 5 bin metre kazık imalatı yapılacak.

PROJE İLERLEMESİ YÜZDE 40

Doğu-Batı Yeşilova, TEM Otoyolu tarafı, Kuzey Tarafı yolu ve D-605 İzmit Kandıra yolu, yaklaşık 6,5 kilometrelik Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) sıcak kaldırım yolu ve drenaj imalatları, kaldırım ve aydınlatma imalatları gerçekleştirilecektir. Sizlere nefes aldıracak proje kapsamında ilerleme oranı yüzde 40’a ulaştı.

14 KÖPRÜ PARÇASINDAN 6’SI TAMAMLANDI

Proje kapsamında köprülere yapılacak 14 köprü ayağından 6’sında çalışmalar tamamlandı. Diğer kazıklarda ise fore kazık ve temel imalat çalışmaları devam ediyor.

GÜVENLİ VE AKIŞLI TRAFİK

Proje kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi genişletilerek alternatif yola dönüştürülecek. Otoyolun kuzeyinde yapılacak yeni yol ile Zübeyde Hanım Caddesi, Altıncıoğlu Caddesi’ne bağlanacak. Yeni yol üzerine üç köprü yapılacak. 2 şeritli ve 12 metre genişliğinde olacak yeni yol, Yeşilova Mahallesi’ni Karadenizliler Mahallesi’ne bağlayacak. Karadenizliler Mahallesi’nde yapılacak döner kavşakla trafik akıcı hale gelecek.

avcilar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu