Ekonomi

Aydın Büyükşehir Belediyesi Portakal Üreticilerine Destek Veriyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, portakal üreticilerinin bahçelerinde kalan 100 ton portakalı satın alarak Aydın’daki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, fiyat artışlarından mağdur olan Kuyucak’taki portakal üreticilerinin imdadına yetişti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla portakal üreticisinden kalan 100 ton portakal da satın alınarak vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı. Üreticilere destek olmaya devam edeceklerini belirten Çerçioğlu, “Hiçbir üreticimizin mağdur olmasına göz yumamayız. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak dün olduğu gibi bugün de çiftçimizin ve üreticimizin yanındayız ve olacağız. Yarın da yanlarında olmaya devam edeceğiz.Aydın Büyükşehir Belediyesi, üreticilerimizin tarlada, ağaçta bıraktığı ürünlerin her zaman alıcısıdır.”

Önceki yıllarda bamya, erik, nar, patates ve çilek üreticilerinin tarlalarında kalan ürünleri satın alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bu kez portakal üreticilerine destek verdi. Artan maliyetler ve alım gücünün düşmesi nedeniyle mağdur olan portakal üreticilerinin imdadına 100 ton portakal alarak yetişen Çerçioğlu’na üreticiler de teşekkür etti. Üreticiler, Aydın Büyükşehir Belediyesi dışında hiçbir kurumun kendilerine destek vermediğinin altını çizdi.

“Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hizmetlerinden memnunuz”

Portakal üreticisi Mehmet Gürlay, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Çerçioğlu’na teşekkür etti. Gürlay, “Bu tür sosyal faaliyetleri gerçekleştirip üreticiye katkı sağlayan Büyükşehir Belediyemize ve Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyorum. Zaten üreticiler bu malları toplayamıyor, bu konuda çok faydası olacak. Girdi ücretleri olduğu için” dedi. pahalı, şu anda toplamayan çok insan var.Aydın Büyükşehir Belediyesi, “ASKİ ve AYBA’nın verdiği tüm hizmetlerden memnunuz, teşekkür ederiz” dedi.

Üreticilerden Lider Çerçioğlu’na teşekkür

Kuyucak’ta portakal üreticisi olan Zehra Özkara, desteklerinden dolayı Çerçioğlu’na teşekkür etti. Özkara, “Büyükşehir Belediyesi’nin berberinden sağlıkçısına kadar tüm hizmetlerinden memnunuz, sorunlarımızın çözümü bunlar. Bu işi yapan, paylaşan, dağıtan, satın alan Hasret Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi. Üreticilerin mallarını zamanında gelip bana yardımcı oluyorlar. 30 tonun üzerinde malım var, şimdi de Aydın Büyükşehir Belediyesi bunu satın alıp vatandaşlara dağıtıyor. Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan çok memnunum, kendisini çok seviyorum. Yanımda olduğu için ve tüm üreticilerimiz adına kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şehir dışında yaşadığını ancak annesine yardım etmek için Aydın’a geldiğini söyleyen Özkara’nın kızı Suzan Eroğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun hizmetlerinden etkilendiğini belirtti. Eroğlu, “Hasret Hanım’a üreticinin yanında olduğu için çok teşekkür ediyorum, ürettiğimiz mallar artık tarlalarımızda kalmıyor. Ekonomik şartlardan dolayı ihtiyaç sahiplerine dağıtmak, sosyal yardımlarda bulunmak çok güzel. .Antalya’da yaşıyorum, annem burada portakal yetiştiriyor, üretirken ve toplarken çok yoruluyor.Aydın “Büyükşehir Belediyesi ve Özlem Çerçioğlu’nun bu çalışması aslında anneme destek oluyor. Anneme destek veren liderimiz Hasret Çerçioğlu’na teşekkür ediyorum. O olduğu sürece geride kalmayacağız” dedi.

“Bütün belediyelere örnek olmalı”

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin portakal üreticilerine verdiği desteğin diğer belediyelere de örnek olmasını umduklarını belirten yapımcı Cemalettin Aysan, Çerçioğlu’na da teşekkür etti. Aysan, “Narenciyemizi, portakalımızı topladık ama pazar sıkıntısı yaşadık, ürettik, ürünü elimizde tuttuk. Şu anki harcamalar fiyatlarımızı kurtarmıyor. Başkan Çerçioğlu’nun bu projesi de doğru bir karar. Aydın’ın hepsi değil. Nüfus zengin, Aydın’ın birçok vatandaşı zengin.” “Portakal alıp yeme imkânı yok. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu portakalı sosyal hizmet olarak görmesi yerinde bir karar, umarım diğer belediyelere de örnek olur. Hasret Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyorum, “dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu