Haber

Yol Çalışmalarından Dolayı Trafikte Dikkatli Olmalısınız

Karayollarının inşaat, bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği kesimlerde yavaş araç kullanmak ve trafik işaret ve sinyallerine uymak gerekmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre Kuzey Marmara Otoyolu’nun 156-161 numaralı yolu. Kuzey ulaşım yolunda (Ankara-İstanbul istikameti) bakım onarım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından ulaşım iki yönlü olarak sağlanıyor.

Muğla-Kale yolunun 24-27, 33-36. ve 44-64. Yol yapım çalışmaları nedeniyle denetimli ulaşıma tek şeritte izin veriliyor.

Gerede-Ankara yolunun 23-28. Kilometrelerce üstyapı (BSK) yenileme ve yol genişletme çalışmaları nedeniyle Gerede-Ankara istikameti trafiğe kapalı olup, Ankara-Gerede istikametinden çift yönlü (gidiş-geliş) ulaşım sağlanıyor.

TAG Otoyolu Bahçe Kavşağı-Nurdağı Kavşağı mevkiinde yolun 1-5. Kilometrelerce gerçekleşen deprem hasarlarının onarım çalışmaları nedeniyle şerit transferleri yapılarak, ulaşım ise Adana’dan iki yönlü ve denetimli olarak sağlanıyor.

Konya-Antalya yolunun Demirkapı tünellerinin Konya-Antalya istikametindeki sağ tüpü bakım onarım çalışmaları nedeniyle kapatılarak servis yolu üzerinden ulaşıma izin veriliyor.

Hopa-Borçka-Artvin yolunun 64’üncü kilometresinde yer alan Seyitler-2 Tüneli’nde ışıklı uyarı sisteminin montajı çalışmaları nedeniyle ulaşım 08.00-17.30 saatleri arasında tek şeritte denetim altında gerçekleştiriliyor.

Yozgat-Sorgun-Akdağmadeni yolunun 47-52. Yol yapım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından çift yönlü ulaşım sağlanıyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun 41-45. 12.000 kilometrelik asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle Bozüyük-İnegöl yönü trafiğe kapatılırken, İnegöl-Bozüyük yönünden çift yönlü ulaşım sağlanıyor.

Karabük-Kastamonu yolunun 9-11. Kilometre ortasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım denetleniyor.

Şebinkarahisar-Alucra yolunun 20. kilometresinde heyelan çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolu üzerinden sağlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu