Ekonomi

WESCO hisselerinin hedefi büyüme ve verimlilik potansiyeli nedeniyle yükseltildi

Salı günü Jefferies, WESCO International (NYSE:WCC) için olumlu görünümünü korudu ve fiyat hedefini 165$’dan 185$’a yükseltirken hisse senedi için Al notunu yineledi. Firma, WESCO’nun satış büyüme trendlerinin, özellikle CIG pazarlarında son müşteriler tarafından güvenlik stokunun tüketilmesinden kaynaklanan rüzgarlarla karşı karşıya kalmasına rağmen, karşılaştırılabilir elektrik dağıtımcılarınınkilerle uyumlu olduğunu vurguladı.

WESCO’nun hisseleri, dördüncü çeyrek kazançlarının ardından kayda değer bir düşüş yaşadıktan sonra %19 yükselerek önemli bir artış gösterdi. Jefferies, daha iyi envanter dönüşleri veya alacak devir hızı gibi işletme sermayesi yönetimindeki iyileştirmelerin WESCO’nun serbest nakit akışına potansiyel olarak 500 milyon ila 700 milyon dolar arasında bir katkı sağlayabileceğini öne sürüyor.

Analist, şirketin 2024 yılı hisse başına kazanç (EPS) tahmini olan 14,25 $’ın, 13,75 $ ila 15,75 $ rehberlik aralığında, muhafazakar tarafta olabileceğine dair iyimserliğini dile getirdi. WESCO’nun 11,1’lik fiyat/kazanç (F/K) oranı ve 7,3’lük faiz, vergi, amortisman ve itfa payı öncesi kâr/işletme değeri (EV/EBITDA) katsayısı gibi mevcut işlem metriklerinin sırasıyla 7-20x ve 6-12x tarihsel aralıklarında olduğu belirtiliyor.

Yeni fiyat hedefi olan 185$, yaklaşık 8x EV/EBITDA katsayısına dayanıyor. Bununla birlikte firma, WESCO’nun satış büyümesini orta tek haneli rakamlara çıkarması ve marjları iyileştirmesi halinde, yaklaşık 10x EV/EBITDA katsayısına veya 300 $ fiyat hedefine kadar daha fazla yukarı yönlü potansiyel olabileceğine de dikkat çekti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu