Yaşam

Ürkmez’de bayram zamanı

Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Ürkmez Kültür Sanat Festivali 24-28 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. 5 gün boyunca devam edecek olan festival, tiyatrodan konsere keyifli etkinliklere sahne olacak.

Seferihisar Belediyesi 2. Ürkmez Kültür Sanat Festivali, 24-28 Temmuz tarihlerinde Ürkmez Kültür Merkezi ve Ürkmez Çarşısı’nda gerçekleştirilecek. 24 Temmuz Pazartesi günü saat 19.00’da Ürkmez Kültür Merkezi’nde sergilenecek olan festival, “Yıl Sonu Karma Sergisi” ile başlayacak. Aynı gün saat 21.00’de Tiyatro Atölyem grubunun sahneye koyacağı “Sanatçı Mektebi” adlı tiyatro oyunu seyirciyle buluşacak.

 

TİYATRODAN KONSERE HER ŞEY BU FESTİVALDE

Festivalin ikinci günü saat 21.00’de Ürkmez Pazar Yeri’nde gerçekleştirilecek etkinlikte ise “Yetişkin Gençler” halk oyunları grubu gösteri yapacak. Ardından halk müziği korosu ezgileriyle sahne alacak. Üçüncü gün etkinlikleri kapsamında 80’ler 90’lar pop müzik korosu saat 21.00’de Ürkmez Pazar Yeri’nde sahne alacak. Dördüncü gün ise Tiyatro Cüceler grubu Ürkmez Kültür Merkezi’nde “Pinokyo” adlı oyunu sahneleyecek. 5 gün boyunca devam edecek olan festival 28 Temmuz Cuma günü sona erecek. Festivalin finalini İZBB Ürkmez Kadınlar Tiyatrosu yapacak. Tiyatro ekibi saat 20:00’de Ürkmez Kültür Merkezi’nde “Zeytine Vefa” isimli tiyatro oyunu ile seyirciyle buluşacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu