Haber

Türkiye-Çekya maçının ardından

Gaziantep’te oynanan özel maçta Çekya’yı 2-1 yenen A Ulusal Futbol Takımı’nın teknik direktörü Stefan Kuntz, “İki maçı da kazandık. Ayrıca taktiksel olarak farklı sistemleri de oynayabildiğimizi bu maçlarda gördük.” dedi.

Kuntz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, özel maçta karşılaştıkları İskoçya ile Çekya’nın sistemli halde büyük turnuvalara katılan ülkeler olduğunu söyledi.

İki maçta da alınan skorlardan şad olduğunu belirten Kuntz, şu tabirleri kullandı:

“İki maçı da kazandık. Ayrıyeten taktiksel olarak farklı sistemleri de oynayabildiğimizi bu maçlarda gördük. Böylece öteki maçlarda iki-üç farklı taktiği oynayabiliriz. Her iki maçta da defansif taraftan son dakikalarda konsantrasyonumuz yüksek ve performansımız çok yeterliydi. Deneyimli oyuncuların alanda olduğu vakit alana farklı bir inanç sağlıyor. Hoca ve grup olarak bir kenetlenme yolundayız. Böylece bu maçlar bu mevzuda bize çok yardımcı oluyor. Deneyimli oyuncuların karakterlerinden ötürü bugün 4 oyuncuyu birinci sefer alana sürdük. Gençler de deneyimli oyuncularla çok yeterli bir maç çıkardı.”

Kuntz, Emirhan İlkhan ile Umut Bozok’u oyuna alamadığı için üzgün olduğunu dile getirdi.

Farklı illerde maç yaptıkları için mutlu olduğunu vurgulayan Kuntz, “Gaziantep ve Diyarbakır’da da atmosfer inanılmaz güzeldi.” dedi.

” Jorge Jesus, Arda Güler’i yavaş formda adapte etmemiz gerektiğini söyledi”

Arda Güler ve diğer genç oyuncuların taraftarlar tarafından destek görmesinin sorulması üzerine Kuntz, şu yanıtı verdi:

“Samet Akaydin ve Onur Bulut nitekim çok düzgün bir maç çıkardı. Tayyip Talha Sanuç, Cenk Özkacar ve Samet Akaydin üçü birinci kez bir arada oynadı. Sisteme ve kendine güvendiklerini gösterdiler ve böylece çok sağlam bir oyun çıkardılar. Arda Güler’i kıyaslamamı istiyorsanız, Gnabry, Moukoko ve Sane olabilir, onlar bize ümit milli takımı ve 21 yaş altı takıma geldiklerinde her birinin en az 30-50 maç arası Bundesliga maçı vardı. Hocası Jorge Jesus, Arda Güler’i çok yavaş bir biçimde adapte etmemiz ve dikkatli olmamız gerektiğini söyledi. Jesus, tertipli olarak onunla çalışıyor. Arda nitekim çok yetenekli bir oyuncu ancak biraz daha vakit tanımamız gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu