Haber

The Witcher 3 Yeni Nesil Güncellemesine Dair Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

The Witcher 3 yeni kuşak güncellemesi platformlar ortası çapraz kayıt özelliğini destekliyor. Lakin başarımlarınız platforma özel kalacak.

CD Projekt RED’in başyapıtlarından biri olan ve 2015’in Yılın Oyunu mükafatını kazanan The Witcher 3: Wild Hunt, yeni kuşak güncellemesi almaya hazırlanıyor. Oyuna gelen pek çok yeni özelliğin ortasında DLSS ve ray tracing üzere yeni jenerasyon grafik özellikleri, yeni kamera seçenekleri ve yüksek grafik ayarları bulunuyor.

Oyun birebir vakitte üç boyutlu yeni ses dizaynı ve DualSense kolu için haptkc geri bildirim özelliğini kullanan yeni özellikler de barındıracak. Velhasıl bu güncelleme yalnızca yeni grafik ayarları ve hoş bir görünümden ibaret değil.

The Witcher 3 Yeni Kuşak Sürümü ile Gelen Yenilikler Açıklandı

Bu yeniliklerinin yanı sıra oyunun farklı platformlarda deneyimlemesini kolaylaştıran çapraz kayıt sistemi de yeni kuşak güncellemesi ile The Witcher 3: Wild Hunt için gelecek.

Çapraz kayıt sistemi, ya da İngilizce ismiyle cross-save, oynadığınız oyunun farklı bir platforma geçtiğinizde kayıt belgelerinin ve bilgilerinizin de aktarılmasını sağlayan bir özellik olarak öne çıkıyor. Örneğin Steam’den PlayStation ya da Xbox’a, yahut tam zıddı bir değişiklik yaparsanız, oyun her iki platformda da en son kayıt aldığı yerden devam edecek.

Bu özelliğin gelmesi ile oyuncuların aklına takılan soru ise oyunun başarımlarının bu bilhassa kayıt edilip edilmemesi ile ilgili oldu. The Witcher 3 üzere karakterlerle ve misyonlarla olan etkileşiminizin size farklı formlarda yansıması oyunun başarımlarını ve sırlarını ilgi cazibeli kılıyor, fakat bu da vakit tüketici olabiliyor.

Oyuncular haliyle üzerinde saatler harcadıkları bu başarımların platform değişseler dahi yerinde durması gerektiğini düşünüyor. Lakin CDPR topluluk yöneticisi Marcin Momot attığı tweet’te başarımların platforma özel olduğunu, yani çapraz kayıt ile platformlar arası geçirilen kayıt dosyaları arasında yer almadıklarını belirtti.

Bu da demek oluyor ki The Witcher 3 yeni nesil güncellemesini ilk oynadığınızdan farklı bir platformda deneyecekseniz başarımlarınız yeni platformda sıfırlanmış olacak. Oyunları %100’lemeyi seven muvaffakiyetim avcıları için üzücü bir haber olsa da oyuna gelen yeni özelliklere genel olarak bakıldığında bu eza oyunu derinden etkileyecek bir sorun üzere durmuyor.

The Witcher 3 yeni kuşak güncellemesi 14 Aralık 2022’de GOTY, Complete ve Vanilla üzere sürümlerinin tamamına fiyatsız olarak gelecek. Güncelleme PlayStation 5, Xbox Series X|S vs PC için oynanabilir olacak.

Kaynak: SaveButonu / Gamegar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu