Haber

Şırnak Valisi seçim öncesi beyaz eşya dağıtmaya başladı

Yerel seçimlere sayılı günler kala Şırnak Valisi Cevdet Atay, halka beyaz eşya ve gıda malzemesi dağıtmaya başladı.

MA’nın haberine göre, son haftalarda mahalle mahalle dolaşan Vali Atay’ın talimatı doğrultusunda sonrasında bu ailelere Şırnak Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından televizyon, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge, çekyat, çalışma masası ve sandalye gibi eşyalar götürüldü. Bazı ailelere ise içinde bin 500 TL olan alışveriş kartları dağıtıldı.

Vali Atay’ın bu ziyaretleri hem kendisinin hem de valiliğin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Vali Atay’ın bu ziyaretlerinde mevcut AK Partili belediye yönetiminden memnun oldukları ve yeniden seçilmelerini istedikleri yönünde söylemlerde bulunduğu da iddia edildi.

‘SORUŞTURMA BAŞLATILMIYOR’

Seçim öncesi yapılan bu ziyaretlere tepki gösteren Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Şırnak Milletvekili Zeki İrmez, sadece bu seçimde değil, daha önceki seçimlerde de devlet kurumlarının, amirlerinin iktidar partisi için seçim çalışması yürüttüğünü ifade etti.

İrmez, “Kentteki idari kurumları yürütenler, parti çalışanları gibi oy toplamaya çıkıyor. Şimdi de AKP çalışanları gibi sahada oy çalışması yürütüyorlar. Bunu ayan beyan bir şekilde yapıyorlar. Ev ev dükkan dükkan AKP adaylarıyla birlikte geziyorlar. Kamuoyuna bunlar yansıdı. Maalesef ki bu konuya dair herhangi bir soruşturma başlatılmıyor” dedi. Bütün bölge illerinde aynı şekilde uygulamaların olduğunu dile getiren İrmez, “Devlet kurumlarının amirleri, devlet kurumlarının AKP için kullanıyor ve onlara hizmet sunuyor. Bütün devlet kurumları partimize karşı AKP için çalışıyor” diye ekledi.

‘BÜTÜN ÇABA BOŞUNA’

Mülki idare amirlerinin bütün çabalarının boşuna olduğunu söyleyen İrmez, “Bizler, gücümüzü halktan alıyoruz. Bütün çalışmaları halkımızla birlikte fedakâr bir şekilde yürütüyoruz. Halkımızın iradesinin sandıktan çıkması için 24 saat aralıksız çalışıyoruz ve 31 Mart günü de zafer elde edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu