Haber

Seyhan ve Defne Belediyeleri Kardeş Şehir Oluyor

SeyhanBelediye Meclisinin oybirliği ile aldığı kararla Hatay Defne Belediyesi SeyhanBelediye Başkanı Akif Kemal Akay, belediye ile kardeş şehir ilişkisi kurma yetkisi verdi.

SeyhanBelediye Meclisinin Mayıs ayındaki ilk toplantısında ortak komisyona sevk edilen Seyhan ve Defne Belediyeleri arasında kardeş şehir protokolü imzalaması için Seyhan Belediye Başkanı Akay’a yetki verilmesi önerisi oybirliğiyle kabul edildi.

İki belediye arasında imzalanacak kardeş şehir protokolü ile; Eğitim, kültür, kırsal kalkınma, sosyal ve ekonomik çıkarlar iki şehrin ortasında kurulacak, ulusal ve uluslararası düzeyde ortak projeler hayata geçirilecek, karşılıklı bilgi, birikim ve proje ile depremin olumsuz etkileri azaltılacak paylaşmak, sosyal hayatın normalleşmesine katkı sağlayacaktır.

Dış İlişkiler Müdürü Burcu Çimen, Defne Belediyesi Meclisi’nin konuya ilişkin kararını Meclis toplantısında okudu. Karar şunları içeriyordu:

“6 Şubat 2023 tarihinde bölgemizde meydana gelen depremin ardından katkılarını ve yardımlarını esirgemeyen, bu sıkıntılı süreçte bizleri yalnız bırakmayan, huzurunda kurumsal ve bölgesel yardımlarda bulunan Seyhan Belediye Başkanımız , ekiplerine ve Seyhan’daki afetten zarar gören bölge halkına kucak açtık.Altyapısı Türkiye ile hazırlanan kardeş şehir bağlantısının kurulmasını gündem alarak Seyhan ilçesi halkına şükranlarımızı sunarız. Bu sıkıntılı günlerde yanımıza gelen Seyhan Belediyesi ve halkı ile aramızdaki dostluğun devamını sağlamak amacıyla belediye başkanlarımız ve belediye yönetimleri arasında temaslarda bulunulması; oybirliğiyle kabul edildi.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu