Yaşam

Pucca’ya dava açıldı, Tuba Ünsal da suçlandı: Kiramı da ödemedi

‘Pucca’ lakaplı sosyal medya fenomeni Selen Pınar Işık, evin sahibine dava açtı. Ev sahibi Jale Tuncer, Işık’ın Nişantaşı’ndaki 3+1 evinde 2,5 yıldır kiracı olduğunu belirterek, Işık’ın ilk yıl kirayı eksik veya geç ödediğini, 16 yıldır kirayı ödemediğini iddia etti. aylarca eve zarar verdi. Tuncer, kiranın 2023’te 10 bin 500 lira olacağını belirterek, “İyilikten hastalık çıktı.”

EKONOMİK ZORLUKLARI ANLATTI

‘Pucca’ lakaplı Işık, kirasını ödemekte zorlandığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“1,5 yıldır ekonomik olarak ben değil ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Hem ev sahipleri hem de kiracılar mağdur durumda. Evet ben de milyonlarca insan gibi kiramı ödemekte zorlanıyorum. Beni takip edenler yaşadığım zorlu süreçleri zaten biliyor. Oğlumun başına gelen talihsiz kaza nedeniyle yaşadığım maddi sıkıntının arkasına saklanmak istemiyorum ama zor günlerdi. Her ne kadar tökezlesem de tüm bunları kendi başıma atlatmaya çalışıyorum. “Süreç mahkemeye taşındığında yalnız olmadığımı, milyonlarca kişinin aynı sorunları yaşadığını gördüm.”

‘EVİ TAHLİYE ETME SÜRECİNDEYİM; MAHKEME DEVAM EDİYOR’

Pucca şöyle devam etti:

“Evin tahliyesi aşamasındayken ve dava halen devam ederken, hukuki süreçte neden magazin haberlerine çıktığımı anlamıyorum. Haber kanallarının röportaj taleplerini kabul etmiyorum. Oğlum 6 yaşındayız ve zaten yeterince zor günler geçirdik. Psikolojimizin daha fazla bozulmasına izin vermeyeceğim. Mahkeme sürecimiz devam ediyor. Sizi meşgul ediyorum.” Bunun için kişisel olarak özür diliyorum.”

‘TACİZ EDİLMİŞ BİR KADININ SUÇLUK HİSSETMESİ GİBİ…’

Yaşanan olayların ardından ‘Pucca’nın eski evinin sahibi olduğunu söyleyen Tuba Ünsal, Instagram hesabından ev sahibi Jale Tuncer’e destek veren bir paylaşım yaptı. Ünsal, paylaşımında şunları söyledi:

“Burada sessiz kalmam haksızlık olur. ‘Pucca’nın ev sahibine dava açtığı, aylardır kira ödemediği, ardından davayı açan ev sahibine hakaret ettiği haberlerini gördüm. Pucca/Pınar yıllardır evimde kiracımdı. Evimi yıktı demek yetersiz kalır, bence yetersiz kalır, yaşadığı tüm travmalardan evi sorumlu tuttu, durum o kadar kötüydü. Aylarca kira ödemedi ve haber bile vermeden evi boşalttı. O dönem bu konunun konuşulmasını istemediğim için, güya tacize uğrayan kadını suçlu hissettirmek için sustum… Bugün haberi görünce yazmak istedim…”

(HABER MERKEZİ)

haber-hinis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu