Ekonomi

Pence ABD başkanlık yarışından çekildi

Eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, aylardır maddi sıkıntılarla yürüttüğü seçim kampanyasını, bir zamanlar başkan yardımcısı olduğu Donald Trump’a karşı sonlandırdı.

Aylar boyunca Cumhuriyetçi seçmenleri Trump’ın en iyi alternatifi olduğuna ikna etmeye çalışan Pence, cumartesi günü Las Vegas’ta düzenlenen Cumhuriyetçi Yahudi Koalisyonu bağış konferansında beklenmedik bir açıklama yaparak adaylıktan çekildiğini açıklayan ilk büyük aday oldu. Trump açıkça başkanlık yarışına liderlik ediyor.

Pence, “Son altı ay boyunca ülkeyi dolaştıktan sonra buraya şunu söylemek için geldim: Bu benim zamanım değil. Uzun uzun dua edip düşündükten sonra başkanlık kampanyamı bitirmeye karar verdim.” dedi.

Pence konuşmasında herhangi bir adayı desteklemekten kaçınmasına rağmen seçilecek kişinin ülkeyi “iyilikle” yöneten biri olması gerektiğini söyledi. Bu sözler ABD kamuoyu tarafından Trump’a yönelik bir eleştiri olarak algılandı.

Pence haziran ayında başkanlık adaylığını açıklamış ancak adaylığını sürdürmek için yeterli seçmen ve bağışçı desteğini toplayamamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu