Haber

Ömer Çelik’ten Ekrem İmamoğlu açıklaması: Siyasete yönelik her türlü şiddetin karşısındayız

Seçime az bir süre kala meydanlarda hareketlilik devam ediyor. Başkanlar şehri dolaşarak mitingler düzenliyor.

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile mitinglere katılan Ekrem İmamoğlu da dün Erzurum’a gitti.

İmamoğlu’nun Erzurum mitingi olaylı geçti. Ekrem İmamoğlu, Erzurum’da taşlı saldırıya uğradı.

Konuyla ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. NTV’de Funda Görey’in sorularını yanıtlayan Çelik, ” Prensip olarak şiddetin her türüne karşıyız.”söz konusu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Dikkatle takip ettik”

(Mitingde İmamoğlu’na taşlı saldırı) “Dikkatle takip ettik, birden fazla olay var. Şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu ifade ediyoruz. Siyasetin özgürce yapılmasını istiyoruz. Dış müdahale manipüle edilmemeli. Şiddet eylemi asla tasvip edilemez. mazur görülemez. Siyaset kurallarına dikkat etmek lazım. YSK’nın belirlediği yerlerde faaliyetleri yürütüyoruz. Yoksa meydan var 5 parti gelsin diye düşünelim.”

Burası miting alanı değil.”

Burada yapacağım diyorsanız, normal siyasete dikkat etmiyorsunuz demektir. Herkese veda ediyoruz. Temeli kurallı politika, ikincisi ise provokasyon. Birisi bir şey yaptıysa, kapsamlı bir soruşturma yapılacaktır. İBB başkanı en ufak bir olayda direk Cumhurbaşkanımıza nişan alıyor. Bu uygunsuz bir ifadedir. Fiziksel şiddete karşı olduğumuz gibi sözlü şiddete de karşı olmalıyız.

Oraya otobüsler konulduğu için olay başladı, miting alanı değil. Millet İttifakı birçok yerde toplantılar yaptı ve güvenliği hep güvenlik güçleri sağladı. Herhangi bir ihmal varsa incelenir. Türkiye’nin her yerinde herkes miting yapıyor. Herkes için güvenlik önlemleri alınmıştır. Şiddeti kesinlikle reddediyoruz. Üzücü bir olay yaşandı herkese geçmiş olsun diyoruz.

“Siyasetçinin görevi rekabeti sağlamaktır”

Siyaset rekabet alanıdır. Zaman zaman stiller sertleşebilir. Bu sakinliği korumak siyasetçilerin elindedir. Partilerimiz farklı olabilir. Soyadımız Türkiye Cumhuriyeti’dir. Rakip başka, hasım başka şeydir. Düşmanlık ve düşmanlık, düşmanlıkta ortaya çıkar. Cumhuriyetin kazanımlarını büyütmeye çalışıyoruz.

“Provokatif açıklama”

(Kılıçdaroğlu’nun açıklaması sokağa çıkmayın) Bu deneyimsizlik ve sorumsuzluktur. Vatandaşlarımız kaybetmez, herkes kazanır. Sandık, gücü belirleme yetkisini kazanır. “O gece dışarı çıkma, provokasyonlar olur” demek başlı başına kışkırtıcı bir telaffuzdur.

Her zaman olduğu gibi seçimlerde kaybedenler ve kazananlar olacaktır. Birinci basamakta bu işi bitireceğiz. Hiçbir vatandaşımız kaybetmeyecek. Bundan sonra önümüze bakacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu