Haber

Namaz ve yardım bahanesiyle girdikleri evdeki yaşlı kadını soydular

FATİH’te 4 kadın ‘namaz kılmaya geldik’ diyerek girdikleri kadını soydu. 4 kadın 200 bin liralık altınla birlikte kayboldu. Gülizar Elçi, “Engelli çocuğumun yatak odasındaki takılarımı aldılar. Eşim simit satıyor. Emekli maaşımdan da bütün birikimimi aldılar.”

Önceki gün saat 16.00 sıralarında pazardan evine dönen 68 yaşındaki Gülizar Elçi, Cibali Mahallesi’nde 4 kadınla görüştü. Ameliyat maskeli 4 zanlı kendilerini hayırsever olarak tanıtarak Elçi’ye yardım etmek istediklerini söyledi.

“Bize bir fincan çay bile ikram etmeyecek misiniz?” Zanlılar, Elçi’nin elindeki market poşetini alarak evine kadar eşlik ettiğini söyledi. Şüphelilerden 3’ü eve girerken, 1’i girmedi. Şüpheliler eve girerek, Elçi’nin eşi ve çevresindekilerin isimlerini kullanarak bir süre sohbet etti. Biri yatak odasına girerek 200 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını aldı. Zanlılar daha sonra konuttan ayrıldı. Hanımların ayrılmasının ardından durumdan şüphelenen Gülizar Elçi, evdeki ziynet eşyalarının olduğu odaya gitti. Hırsızlığı fark eden Elçi, eşine haber verdikten sonra polise bildirdi. Polis ekipleri zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

“ÇAY İÇMELİYİM DEDİM” Kadınların kendisine adıyla hitap ettiğini belirten Gülizar Elçi, “Pazar dönüşü yanıma gelip ‘Sizi arıyorduk, neredeydiniz? Biz size çay içmeye gelecektik, falan komşuda çay içtik, ‘haydi bizde içelim’ dedik. Beni nereden tanıdıklarını sordum, ‘Biz biliyoruz, siz bizi tanımıyor musunuz?’ “Maskelerini çıkarmalarını istedim ama çıkarmadılar. Dini inançlarımı istismar ettiler ve ‘Namaz kılmamızı istemiyor musunuz? Yardım almak istemiyor musun?’ Dediler. İstemiyorum dedim. Pazar arabamı benimle konuta taşımakta ısrar ettiler. Mecbur kaldım, bari bir çay içsinler dedim. İçeri girdiler. Benimle konuşurken evin dışındaki mi arkamdaki mi bilmiyorum. Biri konuta girmemiş dört kişi vardı. Takılarımı engelli çocuğumun yatak odasından aldılar. Karım simit satıyor. Emekli maaşımdaki tüm birikimlerimi de aldılar. Akşam eşim evime geldi ‘Acaba soyulduk mu?’ “Ben oraya bakınca şok oldum. 200 bin liraya yakındı” dedi.

Gülizar Elçi’nin eşi İsmail Elçi, “Saat 16.00 sıralarında tezgahtaki çocuğumun yanına gidiyordum. Eşim ve o hanımlar pazardan el arabasıyla geliyorlardı. Eşime ‘Bunlar kim? İki kadın’ dedim. maskeli.hanımlardan birinin maskesi belliydi.eşim beni tanıdığını söyledi.o an birisi ‘nasılsın ismail abi?simit satmadın mı?’ dedi. onları tanımadığımı belirtip kim olduklarını sordum. yüzlerini açmalarını istedim. yüzlerinde alerji olduğunu söylediler ve açmadılar. ben de kardeşimden ameliyat oldum. kayınvalidesi misafiri sandım.Eşim ‘Seni tanıyorlar’ dedi. “Girebilirdim ama şüphelenmedim. Karımın misafir ağırlamasını istedim. Sonra işe gittim. Akşam geldim ve iki kadın daha geldi. Eşim ‘Sanırım soyulduk’ dedi. Biz konuşurken yatak odasına gittiler 15 yıllık emeğimiz gitti.” dedi.

Görüntü dökümü: ———————————-Eşyaların çalındığı odadan detaylar-Gülizar Elçi röportajı-İsmail Elçi röportajı-Sokak görüntüleri-Ev görüntüleri

-Genel ve detay görüntüler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu