Haber

MECLİS NE ZAMAN AÇILACAK? Türkiye Büyük Millet Meclisi tatili ne zaman bitecek?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) çalışmalarına ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. TBMM yeni yasama döneminde birçok ekonomik ve sosyal yasaya imza atacak. Peki MECLİS NE ZAMAN AÇILACAK? Türkiye Büyük Millet Meclisi tatili ne zaman bitecek? Detaylar burada…

MECLİS NE ZAMAN AÇILACAK?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 1 Ekim’e kadar tatile girmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, 14 Temmuz’daki 16’ncı Genel Kurul toplantısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 15 Temmuz Cumartesi gününden itibaren tatile girmesine ve Pazar günü saat 14.00’te toplanmasına karar verildiği kaydedildi. , 1 Ekim.

TBMM TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK?

Milyonlarca vatandaşın sorunlarının tartışılacağı yeni yasama dönemi için geri sayım başladı. Öğrencilerin vergisiz telefon talepleri, memurların zam talepleri ve emeklilerin maaş talepleri bu dönemde gündeme gelecek konular arasında yer alıyor. Ancak Meclis tatilde olduğu için şu anda bu kararlar alınamıyor. Peki Türkiye Büyük Millet Meclisi tatili ne zaman bitecek? Meclis tatili 1 Ekim Pazar günü saat 14.00’te sona erecek ve ilk oturum gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu