Haber

İzmit’te çiftçinin öldürülmesiyle ilgili iddianame kabul edildi

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde çiftçiyi öldürmek suçundan tutuklanan kişi hakkında müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 21 Haziran’da Durhasan İlçesi’nde arkadaşı ED (34) tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülen İsmail Kütük’ün (54) ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında iddianame hazırlandı.

Kocaeli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede Kütük ile ED arasında herhangi bir husumet veya borç meselesinin bulunmadığı belirtildi.

İddianamede, olay günü alkollü olan taraflar arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktığı belirtildi. ED arabadan indi ve tüfeği aldı. transfer edildi.

İddianamede, Kütük’ün sanığın göğüs bölgesinden vurması sonucu hayatını kaybettiği belirtilirken, sanığın maktulünü öldürmek kastıyla vurduğunun tespit edildiği belirtildi.

ED’nin mağdurun kendisine hakaret etmesi nedeniyle eylemi gerçekleştirdiğini belirttiği iddianamede, soyutta kalan hakaret iddiası açısından haksız tahrik hükümlerinin uygulanıp uygulanmayacağının mahkemenin takdirinde olduğu belirtildi. ifade.

Sanığın “kasten öldürme” suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Etkinlik

21 Haziran’da Durhasan İlçesi’nde ED, tartıştığı arkadaşı İsmail Kütük’ü av tüfeğiyle öldürüp, ED yetkilileri tarafından tutuklanırken, kendisi de daha sonra jandarmaya teslim oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu