Haber

İYİ Parti 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmayı hedefliyor

İYİ Parti Küme Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, çok iyi şartlara rağmen 2023 seçimini ittifak kurarak kazanamayacaklarını belirterek, “Şimdi bize 2024’te ittifak yapalım diyorlar. Ne yapmalıyız? Kaybetsek mi? İyilik için 2028? İYİ Parti 2028 seçimlerinde “Önümüzdeki seçimlerde hedefi cumhurbaşkanlığını kazanmak ve bu ucube sisteme son vermek olacaktır.” dedi.

Dervişoğlu, partisinin il genel merkezinin Afyonkarahisar’da bir nikah salonunda düzenlediği organizasyon toplantısında yaptığı konuşmada, aralarında bazı çevrelerin ve bazı arkadaşlarının, Millet İttifakı yenilenmediği takdirde CHP’nin belediyeleri kaybedeceğini söylediğini belirtti.

İYİ Parti’nin CHP’nin yerel seçim başarısını sağlamak için kurulmuş bir seçim aygıtı olmadığını belirten Dervişoğlu, şöyle devam etti:

“İYİ Parti, bu büyük milletin kötü geçmişini yenmek için kurulmuştur. GÜZEL Parti’yi kuran kişiler, Atatürk’ün kurduğu büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine inanan cesur Türk milliyetçileridir. Dileyen bunu şu şekilde yorumlayabilir: Dilerler. Söylediklerimden yararlanmak isteyenler, Biz Türk milliyetçisiyiz. UYGUN Partisini kurduk ve onu Türkiye’nin geleceğine ve büyük Türk milletinin geleceğine sevgisi ve kaygısı olan insanlar tarafından yaşatmaya çalışıyoruz. Üstelik biz sadece İYİ Parti’yi kurmadık. Milleti kuran, partileri yaşatır. Şart “Başarı olmazsa millet kapatır. YETLİ Parti kimsenin aparatı değildir. Büyük Türk milletinin partisidir, Türk milletinin kurduğu partidir. Amacı büyük Türk milletini hükümet olarak yönetmektir.”

Dervişoğlu, partisinden ayrılanlar hakkında şunları söyledi: “Gittiysen gittin. Keşke gitmeseydin. Umarım gittiğin yerde güvende olursun. Dilediğin yere git. Ben buradayım. Biz buradayız. Afyonkarahisar burada.” ” dedi.

Afyonkarahisar’ın tüm belediyeleriyle ilgileniyoruz

Millet iradesine söyleyecek bir şeyleri olmadığını belirten Dervişoğlu, İYİ Parti’yi millet terazisinde tartmak istediklerini belirterek şöyle konuştu:

“Biz bir ittifak kurduk, 2019’da her türlü fedakarlığı yaptık, belediyeleri devraldık. CHP’nin belediye başkan adayları Millet İttifakı adayı olarak seçildiler. Ancak 2023’te seçimi kaybettik. Bu seçimi kaybetmemizin nedeni onlar oldu. Bizi başka şeylerle ilişkilendirerek siyasi olarak kınamaya çalıştılar. 2023 seçimlerini çok iyi şartlara rağmen ittifak yaparak kazanamadık. Şimdi bize 2024’te ittifak yapalım diyorlar. Ne yapmalıyız, kaybetsek mi? 2028 iyiliğin için mi? İYİ Parti’nin 2028 seçimlerindeki amacı başkanlığı kazanmak ve bu ucube sisteme destek olmaktır. “Bu bir son olacak. Bu iradeyle yola çıktık. Bu nedenle Afyonkarahisar’ın 60 belediyesinin tamamıyla ilgileniyoruz. Bunlardan 20 tanesini kazanacağımıza dair büyük bir iddiamız var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu