Haber

İddia: Mehmet Şimşek, Erdoğan’dan Merkez Bankası ve faiz için güvence aldı

Cumartesi günü açıklanması beklenen yeni kabinede ekonomiden kimin sorumlu olacağı konusundaki tartışmalar sürüyor. Hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi basına yansıyan eski Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek’in önceki gün Erdoğan ile tekrar görüştüğüne dair güvenceler aldıktan sonra ekonomi yönetiminde yer almayı kabul ettiği iddia edildi. Merkez Bankası ve faiz.

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi, “Mehmet Şimşek dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iki kez görüştü ve sonunda ekonominin yönetimini devralma kararı aldı” iddiasını öne sürerek şunları yazdı:

“Mehmet Şimşek’in ekonominin başında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu seçimlerde en çok ekonomi AK Parti’ye meydan okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek’i ekonominin başına getirerek çok değerli bir adım attı. Mehmet Şimşek’in adı piyasalara moral verdi.Çünkü bu nasıl bir ekonomik modeldir.Mehmet Şimşek’in reel iktisadın gereklerini yerine getireceğine dair bir inanış vardır.Eskiden iktisat yönetimindeki tercihleri ​​piyasa dostuydu.İktisadi yönetime büyük bir güven vardı. Şimşek, Merkez Bankası yönetimi ve faiziyle ilgili güvencelere ihtiyaç duyuyordu. Dün iki kez gündeme geldiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan o garantiyi aldıktan sonra ekonomi yönetimini devralmayı kabul etti.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu