Ekonomi

Florida’nın 22. bölgesinden Lois Frankel Johnson Controls International hisselerinin kısmi satışını yaptı

Son finansal haberlerde, Florida’nın 22. kongre bölgesini temsil eden Kongre Üyesi Lois Frankel, Johnson Controls International plc (NYSE:JCI) hisselerini içeren bir işlem yaptı. İşlem, 24 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşti ve kongre üyesinin şirketteki hisselerinin bir kısmının satışını içerdi.

Johnson Controls International hisselerinin satışı 1.001 ila 15.000 $ aralığında değerlendi. Bu işlem, MFS Yatırım Yönetimi tarafından yönetilen bir hesap olan Morgan Stanley IRA – X141 aracılığıyla gerçekleştirilmiştir.

Johnson Controls International plc, akü ve elektronik gibi otomotiv parçalarının yanı sıra binalar için HVAC ekipmanı üreten tanınmış bir çok uluslu holdingdir. Şirketin piyasada önemli bir varlığa sahip olması, bu işlemi kayda değer kılıyor.

Bu raporun Kongre Üyesi Frankel’in herhangi bir yasadışı veya etik dışı faaliyette bulunduğunu göstermediği unutulmamalıdır. Kongre üyelerinin bireysel hisse senetlerine sahip olmalarına ve alım satım yapmalarına yasal olarak izin verilmektedir ve şeffaflığı korumak için alım satımlarını 45 gün içinde açıklamaları gerekmektedir.

Bu işlem, Kongre üyesinin düzenli mali faaliyetlerinin bir parçasıdır ve yatırım stratejileri hakkında fikir vermektedir. Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri, milletvekillerinin yasama ortamında kişisel mali durumlarını nasıl yönettiklerine dair fikir edinmek için bu açıklamaları sıklıkla takip etmektedir.

Her zaman olduğu gibi, yatırımcıların herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmalarını yapmaları ve bir mali danışmana danışmaları çok önemlidir. Johnson Controls International hisselerinin Kongre Üyesi Frankel tarafından satışı, milletvekilleri tarafından yapılan birçok işlemden sadece birini temsil etmektedir ve bilgilendirici olsa da, herhangi bir yatırım kararı için tek temel teşkil etmemelidir.

InvestingPro İçgörüleri

Kongre Üyesi Lois Frankel’in Johnson Controls International plc (NYSE:JCI) hisselerini kısa süre önce satın aldığı haberinin ortasında, yatırımcılar InvestingPro’nun aşağıdaki ölçümlerini ve ipuçlarını şirketin mevcut finansal sağlığını ve piyasa konumunu değerlendirmek için değerli bulabilirler.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Johnson Controls International’ın piyasa değeri, sektördeki önemli varlığını yansıtan 45,93 milyar dolar gibi güçlü bir seviyede bulunuyor. Yine de şirket şu anda 27,34 F/K oranıyla işlem görüyor ve bu oran 2024’ün 2. çeyreği itibarıyla son on iki aya göre ayarlandığında 21,45 oluyor. Bu durum, aynı dönem için PEG oranı 1,12 olduğundan, hisse senedinin yakın vadeli kazanç büyümesine göre primli değerlenebileceğini göstermektedir.

F/K oranının daha yüksek bir değerlemeye işaret etmesine rağmen, Johnson Controls International 2Ç 2024 itibarıyla son on iki ayda 26,83 milyar $ gelir elde ederek sağlam bir finansal performans göstermiştir. Şirket ayrıca %32,84’lük brüt kâr marjı ile kârlılığını sürdürme kabiliyetini göstermektedir. Ayrıca, yatırımcılar şirketin son üç aydaki %17,18’lik fiyat toplam getirisi ve son altı aydaki %30,57’lik getirisi ile önemli bir fiyat artışı göstererek cesaretlendirilebilir.

InvestingPro İpuçları, Johnson Controls International’ın Yapı Ürünleri sektöründe önde gelen bir oyuncu olduğunu ve 54 yıl üst üste temettü ödemelerini sürdürdüğünü, bunun da tutarlı bir temettü dağıtım geçmişine sahip şirketler arayan yatırımcılara hitap edebileceğini vurguluyor. Ayrıca şirket, %2,21’lik mevcut temettü verimi ile üç yıl üst üste temettüsünü artırmıştır.

Johnson Controls International hakkında daha derin bir analiz ve ek bilgiler arayan yatırımcılar için InvestingPro, şirketin borç seviyeleri, likiditesi ve hisse senedi volatilitesi dahil olmak üzere daha fazla ipucu sunuyor. https://www.investing.com/pro/JCI adresinden erişilebilecek 12 InvestingPro İpucu daha mevcut. Okuyucular bu bilgilerden yararlanmak için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliklerinde %20’ye varan indirimden faydalanabilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu