Haber

FILMED gönüllü sağlık çalışanlarını Gazze’ye çağırdı

Filistin Tıp ve Sağlık Çalışanları Derneği (FİLMED), Gazze’ye doktor olarak gitmeye hazır olduklarını açıklayarak gönüllü sağlık çalışanlarını davet etti.

Dernekten yapılan açıklamada, İsrail işgal güçlerinin doğrudan Gazze’deki hastaneleri hedef alarak hizmet vermelerini engellediği, tüm sağlık sisteminin tamamen çökmesine neden olduğu belirtildi.

Açıklamada, insan haklarını ve uluslararası hukuku tanımayan İsrail devletinin, 15 Kasım’da Gazze’nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi’ne baskın düzenlediği, hastaneye sığınan doktor, sağlık çalışanı ve sivilleri tutukladığı, bir kısmını da şehit ettiği belirtildi.

“İsrail, yaralılara sağlık hizmeti verilmesini engelleyerek ölümlerine neden oldu. Gazze dünyanın gözü önünde yok edilirken, bu vahşeti sadece kınamak veya kınamak yeterli değil. Uluslararası toplum ve insan hakları örgütleri derhal harekete geçmelidir. Bu vahşeti durdurmak için Filistinli doktorlar olarak Gazze’ye gitmeye hazırız. “Gönüllü sağlık çalışanlarını da Gazze’ye gitmeye davet ediyoruz. İsrail dünyanın geri kalanından daha güçlü değil. Vicdan sahibi herkesin örgütlü bir şekilde görevini yapması ve Refah Sınır Kapısı’nın açılması gerekiyor. İsrail’in uluslararası insan desteğiyle Gazze’ye girerek bu zulme son vermesi mümkündür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu