Ekonomi

Deprem sonrası tepki çeken artış: Nakliyat fiyatları 40 bini buldu

Konut Taşıyıcıları Derneği Başkanı Ali Ayılmazdır, 11 ili etkileyen deprem sonrası evleri hasar görenlerin bir an önce eşyalarını taşımak istediklerini, bunun da departmandaki talebi artırdığını söyledi.

Ayılmazdır, deprem bölgesinden taşınmak isteyenlerden özellikle fahiş fiyat konusunda önemli şikayetler aldıklarına dikkat çekerek, bunu engellemeye çalıştıklarını ifade etti.

ŞEHİR İÇİN 10 BİN LİRAYA KADAR OLDU

Deprem öncesi kentte konuttan konuta ulaşımın 2 bin 500 ile 3 binin ortasında yapıldığını hatırlatan Ayılmazdır, depremin ardından bazı firmaların fırsatçı bir şekilde fiyatları 7’nin ortasında değişen tutarlara indirdiğini söyledi. 10 bin liraya.

FİYATLAR 40 BİN LİRAYA ULAŞTI

O yenilmez “Depremin en çok yıkıma neden olduğu Hatay’dan İstanbul’a 18-20 bin lira evden eve taşınmış. Bugün rakamlar aynı olmalı ama bize gelen şikayetler fiyatların 35-40’a ulaştığını gösteriyor. şu an bin lira.”dedi.

Depremin olduğu günden bu yana Ulaştırma Bakanlığı ile Acil Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda kriz masasında işbirliği yaptıklarını hatırlatan Ayılmazdır, depremin Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay’ı etkilediğini söyledi. , Kilis, Malatya, Osmaniye, Elazığ ve Şanlıurfa. Sadece “hasar raporu” verilen binalardaki eşyaları alıp başka yerlere taşıyabildiklerini kaydetti.

Ali Ayılmazdır, “Depremden etkilenen vatandaşlar genellikle ağır tahribatın olduğu yerlerden başka illere taşınmak istiyor. Eşyalarını köy ve beldelerine götürenler olduğu gibi bazen lojistik depolarda depolanabiliyor. şirketler” dedi.

KAYNAK: DÜNYA GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu