Haber

Deprem Fırsatçılığına Geçiş Yok

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, depremin ardından fırsatçıların geçişine izin vermemek için önlem aldı. 2 gün içerisinde özellikle yardım malzemesi satışı yapılan iş yerlerinde denetimler gerçekleştirildi. Emniyet Müdürlüğü, İnegöl genelinde rastgele bir muhalefetin tespit edilmediğini açıkladı.

Halkın huzuru, güvenliği ve refahı için her alanda canla başla çalışan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, deprem sırasında fahiş fiyatlar ve fırsatçılık yapanlara karşı önemli bir mücadele başlattı. Kontrollerini sürdüren ekipler, 06-07 Şubat tarihlerinde ilçe genelinde sıkı kontrol saldırısı gerçekleştirdi.

HASSAS ALIŞVERİŞLERE YETKİLİDEN TEŞEKKÜRLER

Emniyet Müdürlüğü’nün denetimlere ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Fahiş fiyat ve etiket kontrollerimiz devam ediyor. İlçemiz genelinde Zabıta Müdürlüğümüz tarafından fahiş fiyat ve etiket kontrolü yapılmaktadır. 06-07 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz denetimlerde, deprem anında halkımızın sıklıkla ihtiyaç duyduğu gıda, giyim, elektrik eşyası gibi işlerin satışı ile ilgili birçok şubede denetimler yapıldı. Bu kapsamda marketler, yemekhaneler, milyonerler ve medikal gibi çeşitli iş kollarında denetimler yapılmış, fahiş fiyatlar, etiketler, işyeri açma ruhsatları, çalışma izinleri gibi konularda denetimler gerçekleştirilmiştir. İlçemiz genelinde yapılan kontrollerde rastgele bir muhalefetin tespit edilmediğini belirten duyarlı İnegöl esnafımıza teşekkür ederiz. Kontrollerimiz devam ediyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ayvacik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu