Ekonomi

CVS Health yıllık kar tahminini düşürdü

CVS Health (CVS), yılın son çeyreğine ilişkin finansal performansını açıklayarak 2024 yılı kâr varsayımını düşürdü.

Şirketin hisseleri sürecin ilk saatlerinde düşüş yaşadı ancak daha sonra toparlanarak güç kazandı.

Şirket, 2023’ün son çeyreğinde hisse başına 2,12 dolar kazanç bildirdi ve bu, hisse başına 1,98 dolarlık ortalama analist tahminini aştı. Gelir, 90,25 milyar dolarlık tahmini aşarak 93,81 milyar dolara ulaştı.

Sağlık hizmetlerinden elde edilen gelir, analistlerin 45,96 milyar dolarlık tahmininin üzerinde 49,15 milyar dolar oldu.

CVS Health, 2024 yılının tamamı için beklenen hisse başına kazancını minimum 8,30 $’a ayarladı; bu, daha önce açıklanan ortalama tahmin olan 8,50 $’dan 8,47 $’a düştü.

Şirket, faaliyetlerinden elde edeceği nakit akışının en az 12 milyar dolar olacağını tahmin ederken, bu rakam daha önceki 12,5 milyar dolar varsayımına göre düşüş gösterdi. Bu tahminlerin her ikisi de finansal analistlerin 13,29 milyar dolarlık beklentilerinin altında kaldı.

“Dördüncü çeyreği ve 2023 yılının tamamını güçlü bir şekilde tamamladık; burada her müşteri için kapsamlı bir sağlık hizmeti ortamı yaratırken aynı zamanda bakım ve değer sağlamaya odaklandık. İnsanların tercihlerine göre tıbbi bakıma uygun fiyatlı erişim sağlamaya kararlıyız ve netliği artırmayı hedefliyoruz sağlık sektöründe.” CVS Sağlık Lideri ve İcra Kurulu Başkanı Karen S. Lynch dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu