Haber

CHP Milletvekili Suiçmez Vergi Artışlarını Eleştirdi

Bazı vergi artışlarını değerlendiren CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, “Milletimiz, milli dayanışma paketi adı altında milli zamların yağmuru altında şemsiyesiz ve korumasız kalmıştır.” söz konusu.

Suiçmez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49’uncu yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutladı. Suiçmez, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’i ve tüm şehit ve gazileri saygı ve minnetle andığını belirtti.

hükümetin ekonomiSiyasetine de değinen Suiçmez, vergi artışlarını eleştirdi.

“Milli dayanışma paketi adı ile milletimiz milli yürüyüşlerin yağmuru altında şemsiyesiz ve korumasız bırakılmıştır.” Suiçmez dedi ki:

“Bir ülkede herkes geleceğinden endişe duyabilir mi? Herkes geleceğinden endişe ediyor. Daha da kötüsü, geleceğinin artık bu ülkede olmadığını düşünüyorlar. AKP iktidarının 2002’den beri uyguladığı neoliberal politikalar bugün en vahşi haliyle vatandaşlarımızın ayağına getiriliyor. Kamu kaynaklarını seçim ekonomisi için kullanan AKP, genel seçimlerde faizlerin yükselmesine, döviz artışına, vergi artışına, yanlış ekonomik tercihleriyle yüksek enflasyona yol açtı.”

Suiçmez, “Yoksulu daha yoksul, orta sınıfı yoksul, zengini güçlü yapan” düzene boyun eğmeyeceklerini, halk yoksullaştıkça meclis sistemini bitirmek için çabalarını sürdüreceklerini söyledi.

hilvan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu