Haber

BM 78. Genel Kurulu Başkanı’ndan Putin’in tahıl anlaşmasına ilişkin açıklamalarına ilişkin açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi‘Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanİle yaptığı görüşmede Batı’nınverildi vaatlerTahıl anlaşmasının yerine getirilmesi halinde derhal geri dönmeye hazır olduklarını bir kez daha vurguladı.

Sputnik’le konuşuyoruz TrinidadVe TobagoRusya’dan gelen açıklamayla ilgili diplomat “Öncelikle Rus hükümetinin tahıl anlaşmasına geri dönme arzusunun memnuniyet verici ve umut verici bir işaret olduğunu söylemeliyim.“dedi.

78. BM Genel Kurulu BaşkanıTahıl anlaşmasını yeniden yürürlüğe koymak için ne tür çabalar göstereceği sorulduğunda FrancisBunun Rusya’nın böyle bir olasılığı düşünüp düşünmemesine bağlı olduğunu söyledi.

Francis tahıl anlaşmasıDünyanın çıkarları doğrultusunda çalışmaya başlamak için istikrarlı bir yaklaşım benimseneceğini umduğunu ifade etti.

‘Ukrayna konusundaki diyaloğun devam edeceğini umuyorum’

Francis’e 78. BM Genel KuruluUkrayna’daki çatışma hakkında değerli bilgiler kararlarveya görüşmelerAyrıca bekleyip beklemediği de soruldu.

Francis, ana aktörler arasında görüşmelerin yapılmasını ummak istediğini söyledi. “Görüşmeler durduğunda taraflar gerginleşmeye başlar. Diplomasinin doğası budur. Bu yüzden görüşmelerin devam etmesini umuyorum.”Cevap verdi.

haber-demirkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu