Ekonomi

Bir şirket brüt olarak işlem görmüştür

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHAAS.E paylarında 28/04/2023 (seans başı) tarihinden 26/05/2023 (seans sonu) tarihine kadar brüt takas uygulanacaktır.

BİST’ten KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 28/04/2023 (seans başından) tarihinden 26/05/2023 ( VBTS (açığa satış ve kredili işlem yasaklama tedbiri) kapsamında önceki aşamalarda uygulanan ve tanımlanan tedbirler, brüt takas tedbirinin uygulandığı dönem boyunca da devam edecek. .

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, hisse senedinin işlem gördüğü piyasa/platform, piyasa değişikliği veya diğer sebepler için uygulanan işlem kurallarından farklı değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri, diğer yönetmelik veya kararlarla uygulanan süreç esaslarının geçerlilik süresinin aksine, tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam etmektedir.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Borsada ikinci bir duyuru yapılana kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu