Ekonomi

Başkan Tavlı: “100 milyon TL’lik tesisi hizmete sunduk”

Ordu’nun Ünye Belediye Lideri Hüseyin Tavlı, ilçede yol yatırımlarına yük verdiklerini belirterek, “İlçemize son derece modern bir konkasör şantiyesini kazandırdık. Bugün araç yatırımları ile beraber 100 milyon liralık bir değere sahip” dedi.

Ünye Belediyesi yol hizmetleri üretiminde çalışmalarını sürdürürken, 2022 yılında 50 kilometre beton yol, 600 kilometre materyalli yol bakımı, 60 bin metrekare beton parke yol ve 50 kilometre asfalt yol imali gerçekleştirildi. 2019 yılı itibariyle ise 110 kilometre beton yol, bin 650 kilometre materyalli yol bakım, 150 bin metrekare parke yol, 20 kilometre yeni yol, 10 bin metreküp taş duvar, 15 kilometre yağmur suyu çizgisi, 20 kilometre v kanal, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 120 kilometre sıcak asfalt ve 15 kilometre sathi kaplama gerçekleştirildi.

Ünye Belediye Lideri Hüseyin Tavlı’nın talimatlarıyla Killik bölgesinde 55 dönüm alan üzerine kurulan konkasör şantiyesi ve bu alana taşınan beton santrali sonrası yatırımlar hızlandı. Konkasör şantiyesinin yanı sıra, mevcut yapısı işler hale getirilen beton santrali ile birlikte, tesise çok sayıda iş makinesi de kazandırılarak, tam donanımlı hale getirildi. Tüm bunların yanında yerinde üretimin değerine binaen Tekkiraz Karaarmut mevkiinde bir konkasör şantiyesi daha hizmete alındı. Hayata geçirilen tesis yatırımları ile yol imal maliyetleri önemli oranda azalırken, tesislerle birlikte tıpkı maliyetlerle 2 kat üretim gerçekleştirildi, vakit çıkarı da sağlandı.

“100 milyon TL’lik tesisi ilçemizin hizmetine sunduk”

Ünye Belediye Lideri Hüseyin Tavlı, ilçede yol çalışmalarının önemli halde hızlandığını belirterek, “Ünye’miz gerek engebeli, gerekse geniş arazi yapısı ile yaklaşık 3 bin kilometrelik yol ağına sahip bir ilçedir. Bu bağlamda misyona geldiğimizde yol yatırımlarına önemli yük verdik. Öncelikle maliyetleri düşürmek ve vakit kazanımı açısından yol üretimi manasında kendi tesisiniz olması son derece kıymet taşıyor. Bunun şuuru ile Killik bölgesinde son derece çağdaş bir konkasör şantiyesini ilçemize kazandırdık. Bugün araç yatırımları ile bir arada 100 milyon liralık bir kıymete sahip. Tesislerimiz ile birlikte yol yatırım hizmetlerimizi tıpkı maliyetle 2 katına çıkarmış olduk. Bunu alanda da çok net bir halde görüyoruz. Ünye’mizin her noktasında yol hizmetlerimiz artarak devam ediyor ve edecek” dedi. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu