Haber

Başkan Büyükakın: Sporda akademik aklı çok iyi kullanmalıyız

Lider Büyükakın, Türkiye Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği’nin düzenlediği düzenleme ile hakemler, kulüp başkanları ve kulüp yöneticileriyle toplantıya geldi.

Türkiye Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği’nin düzenlediği organizasyonda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kulüp yöneticileri, antrenörler, hakemler ve milli sporcular bir araya geldi. Türkiye Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Talha Altuntaş, konutta gerçekleşen ortaklıkta Kocaeli’nin spor kenti markasının gelişimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

“BU ALANLARDA AKADEMİK AKLI ÇOK İYİ KULLANMALIYIZ”

Kocaeli’yi sporun başkenti yapmak için çalışıyoruz” diyen Önder Büyükakın, “Bu noktada üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bunun için hem altyapıların kurulması hem de geliştirilmesi için çalışmaya ve destek olmaya devam ediyoruz. Elbette hepimiz amatör spora destek olma çabası içerisindeyiz. Doğru tasarım ile mevcut potansiyeli daha da yukarılara taşıyabiliriz. Disiplinli bir çalışmayla birlikte bu alanlarda bilimi ve akademik aklı çok iyi kullanmalıyız.”

 

“TÜM DİNAMİKLERİN GÖREVİ BÜYÜK”

Kocaeli’nin su sporları anlamında daha da ileriye gidebileceğine dair sözlerin dile getirildiği toplantıda Önder Büyükakın, “Kocaeli’nin iki denizi ve Sapanca Gölü avantajına sahip bir şehir olduğunu” vurgulayarak, “Yakaladığımız başarıyı daha da ileriye taşımak için” dedi. Sporda şehir olarak hep birlikte çalışıyoruz.Çalışmaya devam edeceğiz.Sizlerin desteğiyle Kocaeli’de Spor Kenti markasını kuracağız.Sizlerin desteği olmadan tek başımıza yaptıklarımızın bir anlamı yok.Tüm dinamiklere büyük görev düşüyor. Kocaeli’de sportif başarıya ulaşmak için” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu