Ekonomi

Bafra’da Orta Ölçekli Sanayi Sitesi ve Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Sürüyor

Samsun’un Bafra ilçesinde Orta Ölçekli Sanayi Sitesi ve Kentsel Dönüşüm Projesi için çalışmalar sürüyor.

Bafra Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Aktekke Mahallesi tapu alanında yer alan ve hazineye ait olan 1 milyon 344 bin 595,17 metrekare alana sahip parsellerin 907 bin 812,73 metrekaresi daha önce Kentsel Dönüşüm ve Kentsel Dönüşüm için kullanılmış olup, Yeni Orta Ölçekli Sanayi alanı kullanımı oluşturmak amacı ile. İmar Proje Alanı olarak satın alınmış ve tapuları belediyeye intikal etmiştir.

235 bin metrekare sanayi alanı, 332 bin 845 metrekare rekreasyon alanı, 46 bin 543 metrekare spor9 bin 754 metrekare dini tesis alanına sahip olan projede 420 adet sanayi mağazası, 40 adet ticari işyeri, sağlık tesisleri, teknik ve meslek lisesi, kreş, idari ve sosyal tesisler, teknik altyapı, belediye hizmet ve depolama alanları.

Proje kapsamında bugüne kadar 350’den fazla ön başvuru alındı. Her biri 1280 metrekare olan taşınmaz, oduncu ve hurdacı olarak esnafa satıldı.

Elektrik, su, kanalizasyon gibi altyapı çalışmaları devam ediyor. Projenin Kızılırmak’a bakan kısmında yer alacak 400 metrekarelik dükkanlardan A Blok’un yapımı için ihale yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 4 yıldır büyük bir ciddiyetle planlanan Orta Ölçekli Sanayi Sitesi ve Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Bafra’ya rol model olacağına inandıklarını belirtti.

İlçede büyüme sağlayamayan üreticilerin önünü açmayı hedeflediklerini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

“Dağınık ve kopuk halde üretim yapan esnafımızı tek çatı altında toplayarak hem üretimi canlandırmayı hem de seri üretimi hızlandırmayı planlıyoruz. temel düzeyde, daha düzenli kurallar çerçevesinde üretim yapmayı kolaylaştırarak pazarlayabilecekleri alanlar yaratmak, ardından da hem şirket sahibine hem de şirket sahibine “Çalışanlarımızın refah düzeyini yükseltmek için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Tezgah altı üretim ve çalışma yöntemlerine son vererek daha güvenilir bir üretici-tüketici istikrarı yaratmayı esas alıyor ve bunu en kısa sürede gerçekleştirmek için yolumuza devam ediyoruz.”

haberderepazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu