Ekonomi

Anket Meta Platformlar için güçlü büyümenin devam ettiğini gösteriyor – Wells Fargo

Bankanın Çarşamba günkü raporuna göre, Wells Fargo’nun reklam gelirlerine ilişkin analizi, Meta Platforms’un (NASDAQ:META) güçlü bir büyüme yaşamaya devam edeceğini gösteriyor. Banka, Meta hisseleri için hedef fiyatını 609 dolardan 600 dolara indirdi.

Şirketin önümüzdeki ilk çeyrek kazanç raporunu beklerken, hisseyi Overweight olarak derecelendiren Wells Fargo, sabit para birimi cinsinden ilk çeyrek reklam geliri büyümesi tahminini yüzde 1 puan artırdı. Banka ayrıca Meta’nın ikinci çeyrek için güçlü bir gelir görünümü sunacağını öngörüyor.

Banka, “Meta’nın, perakende ve ambalajlı tüketici ürünleri sektörüne artan odaklanmasıyla güçlenen olumlu ilk çeyrek e-ticaret ortamından faydalanacağını düşünüyoruz,” dedi. Bununla birlikte, ABD dolarının değer kazanmasından kaynaklanan döviz zorluklarının etkisiyle olumlu yönlerin bir miktar azaldığını da gözlemlediler.

Wells Fargo, “pazarın, Meta’nın reklam geliri büyümesinin genel sektörünkini aşması için temel itici güçler olarak yaklaşan ürün yeniliklerine (2023’teki Reels gibi) giderek daha fazla odaklandığını” düşünüyor.

Ayrıca banka, ikinci çeyreğin Meta için olağanüstü yüksek büyümenin son dönemini temsil edeceğini tahmin ediyor ve yılın ikinci yarısındaki reklam geliri büyümesinin daha geniş sektör modelleriyle daha yakından uyumlu olmasını bekliyor.

Wells Fargo, “daha geniş ekonomik faktörlerin olumlu etkileri azalırken, META’nın hisse fiyatında daha fazla artışı destekleyecek somut kullanıcı katılımı ve ürün geliştirmeleri ile şirketin piyasa değerinde kalıcı bir artış” öngörüyor.

Banka, “WhatsApp’ı, Meta’nın mevcut Mesaja Tıkla reklamlarına ek olarak daha doğrudan para kazanma stratejileri sunması halinde önemli gelir fırsatları sunabilecek değerli ancak yeterince kullanılmayan bir varlık olarak kabul ediyoruz” dedi. Ayrıca, platformun bazı reklamverenlerini etkileyen Meta’nın reklam etkinliğindeki son düşüşün, ilk çeyrek finansal sonuçları üzerinde minimum bir etkiye sahip olacağına inanıyorlar.”

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu