Ekonomi

Akbank’tan 60 milyar 26 milyon TL net kâr

Banka tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Binbaşgil, Akbank’ın 2022 mali performansının, “2022 yılı küresel ekonomi için zorlu bir yıl oldu. Jeopolitik risklerle birlikte tüm dünyayı etkileyen enflasyonist baskıların arttığını gördük. Ancak sermayesi ve altyapısı güçlü olan Türk bankacılık sektörü sağlam ve başarılı bir yıl geçirdi.” Küresel belirsizliklerin yüksek olduğu bu dönemde Akbank, 2022 yılı boyunca da Türkiye ekonomisine desteğini sürdürdü.”değerlendirmesini yaptı.

Ekonomiye sağladıkları kredi desteğini 2022 yılında 616 milyar TL nakdi olmak üzere toplam 757 milyar TL’ye yükselttiklerini belirten Binbaşgil, şunları kaydetti:

”Toplam mevduatımız 722 milyar TL”

“Toplam mevduatımız 722 milyar TL’ye, aktiflerimiz ise 1 trilyon 147 milyar TL’ye ulaştı. Yüzde 23,2’ye ulaşan güçlü konsolide sermaye yeterlilik rasyosu ile reel şubenin büyüme ve gelişimini desteklemeye devam ettik.

60 milyar 26 milyon TL konsolide net kâr

Bankamız bu yıl 20 milyar 245 milyon TL vergi ayırarak 60 milyar 26 milyon TL konsolide net kâr elde etti. 2022 yılında çok güçlü müşteri ve pazar payı kazanımları elde ettik. Bu başarılı yılda gösterdikleri özverili performans için Akbank çalışanlarına, bize güvenen hissedarlarımıza ve diğer tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu