Haber

AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı ATM’de gişe görevlisi çalıştırdığı için cezalandırıldı

AK Parti’nin Kütahya Belediye Başkanı adayı Kamil Saraçoğlu’nun, eski Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu’nun kızı Sümeyra Ordu Tuncer’i ATM memuru olarak çalıştırıp maaşını ödediği gerekçesiyle ceza aldığı ortaya çıktı.

CHP’den Kütahya milletvekili seçilen ancak CHP Genel Merkez kararıyla Saadet Parti Grubu’nun dağılmasını önlemek amacıyla Saadet Partisi’ne katılan Ali Fazıl Kasap, konuyla ilgili TBMM’de açıklama yaptı.

Kasap, AK Parti’nin Kütahya Belediye Başkanı adayı Kamil Saraçoğlu’nun 2014-2019 yılları arasında belediye başkanlığı yaptığını ve bu dönemde ATM görevlisi çalıştırdığı gerekçesiyle yargılanıp cezalandırıldığını duyurdu.

‘KPSS’YE GİRMEDEN ÖNCE GÖREVLENDİRİLDİ’

Kasap, açıklamasında AK Parti’nin Kütahya Belediye Başkanı Adayı Kamil Saraçoğlu’nun görevi kötüye kullanmaktan dolayı ceza ve hapis cezasına çarptırıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Eski bir AK Parti milletvekilinin kızı, Kütahya Belediyesi özel kalemine atandı ve hiçbir çalışma yapmadı. 6 ay Ankara’daki evinde yaşadı ve maaş aldı. Kendisi edebiyat öğretmenidir. AK Parti Milletvekili ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun belediyeden maaş alırken kızıdır. İşe gitmeden, KPSS’ye gitmeden vs. girmeden ayrıcalıklı, müstesna bir ekipten belediyeye atandı. Bununla ilgili 2018 yılında savcılığa suç duyurusunda bulundum.

Bununla ilgili olarak savcılık, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nden soruşturma talebinde bulundu. Dönemin İl Özel İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik ile dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Kütahya Belediye Başkanı hakkındaki şikayet dilekçemiz ve ihbarımızın sürece dahil edilmemesine karar verildi.

‘MAAŞINI İADE ETTİ’

Başkan Saraçoğlu, ‘Özel sekreterimi takip etmeme gerek yok, işe gelir mi gelmez mi bilmiyorum’ dedi. Daha sonra adı geçen bayan aldığı maaşı belediyeye maaş olarak iade etti. Olağan olaydan sonra meydana gelir. Haziran 2023’te davaya savcı devam ediyor ve dönemin Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu görevini kötüye kullanmaktan yargılanarak hapis cezasına çarptırılıyor. Ayrıca 5 yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı.

‘ŞU ANDA TOKİ’DE UZMAN’

Geçtiğimiz hafta Recep Tayyip Erdoğan, 4-5 yıl önce aday göstermediği Kamil Saraçoğlu’nun elini kaldırarak belediye başkanlığına aday gösterdi. Tamam, bu kişi saygın mı? Olumsuz. Çünkü Türk yargısı tarafından cezalandırıldı. “Biz ATM memuruyuz ve kızımız şu anda TOKİ’de uzman.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu