Teknoloji

ABD Savaş Planları Sızdı: Bir Discord Sunucusunda Açıklandığı İddia Edilen Pentagon Stratejileri

Bir yılı aşkın süredir devam eden Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin Pentagon ve NATO’nun planları sızdırıldı. Birkaç gündür Telegram ve Twitter’da yayınlanan planların ilk olarak Discord’daki bir oyun sunucusundan geldiği iddia ediliyor. Detaylar haberde.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon yeni bir fiyaskoyla karşı karşıya. Bakanlığın bir yılı aşkın süredir devam eden Ukrayna-Rusya savaşına ilişkin değerli bilgiler içeren savaş planları internete girdi.

Birkaç gündür Twitter ve Telegram’da paylaşılan savaş belgelerinin ilk olarak ünlü Minecraft oyununun bir Discord sunucusundan yayınlandığı öğrenildi.

Yayınlanan belgeler, stratejik açıdan değerli bilgiler içermektedir. Harkov ve Herson’un muharebe sahasındaki haritaları ve çatışmalarda kullanılan özel teçhizat belgelerde yer alan temel bilgiler arasında yer alıyor.

Olayların ardından Beyaz Saray, kaynağı kesin olarak bilinmeyen savaş planlarını internetten kaldırmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Pentagon bundan sonra ne yapmalı? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

hozat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu