Sağlık

AB Hemşirelik Fakültesi’nden uluslararası sempozyum

“Uluslararası Hemşirelikte Başarıya Giden Yolda Yenilikçi Yaklaşımlar Sempozyumu” AB’de Gerçekleştirildi

Ege Üniversitesi (AB) Hemşirelik Fakültesi, “Hemşirelikte Başarıya Giden Yolda Yenilikçi Yaklaşımlar Uluslararası Sempozyumu” düzenledi. EÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Doçenti. Dr. Serap Özer, yurt içi ve yurt dışından akademisyenler, öğrenciler ve hastanelerde çalışan hemşireler katıldı. Sempozyum, hemşirelerin bakım veren, karar verici, bağdaştırıcı, toplum lideri ve yönetici olarak yetkin olabilmeleri için mesleklerinde inovasyon uygulamaları geliştirip topluma ulaştırmaları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlendi.

Sempozyumun açılışında bir konuşma yapan Dekan Prof. , “2019 yılında fakülte grubuma “100 olalım, kendi içimizde akademik kültür, yenilikçilik ve girişimcilik perspektifi”. ‘Bu yolda usta olan veya çalışan kişileri tespit edip içeride ve dışarıda akademik bir ağ oluşturarak güzel ürünler ortaya çıkaralım’ dedim. Bir araştırma üniversitesi olan üniversitemize birçok parametrede katkı sağlayan bir fakülte olmanın gururunu yaşıyoruz. 2022 yılında araştırma üniversitesi parametrelerine değerli katkılar sağladığımıza hepimiz şahit oluyoruz. Sempozyumumuzda patent alma süreçleri, hemşirelik eğitiminde inovasyon, uluslararası arenada inovasyon, yerelden politika inovasyon gibi konuları farklı yönleriyle tartışacağız. yenilikçi seyahat macerası için fikirden eyleme, küresele. Faydalı bilimsel bilgilerin paylaşılacağı bir toplantı olacağına inanıyor, bu kapsamda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

“Hemşirelik mesleğinde inovasyon şart”

Sempozyum Lideri Doç. Serap Özer, “Günümüzde yenilik her alanda olduğu gibi hemşirelik mesleğinde de vazgeçilmezdir. Çünkü eğitim, öğretim ve araştırma alanlarının yanı sıra hemşireliğin uygulama alanındaki değişimlerle birlikte hizmet alanların beklentileri artmış, hızla gelişen bilgi ve teknolojiyi uyumlaştırma ihtiyacı doğmuş ve küresel rekabet ve sağlık hizmeti maliyetleri de artmıştır. Hemşirelikte inovasyon, eğitsel açıdan hastaların ihtiyaçlarını karşılamaya, öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya, her türlü hizmet maliyetlerini düşürmeye ve dikkate alındığında verimliliği artırmaya yönelik yeni niyet, formül ve araçların geliştirilmesini sağlayan uygulamaları içermektedir. uygulama ve bakım açısından. Mesleğimizin öncüsü Florence Nightingale’in de belirttiği gibi değişim gerekli ve kaçınılmazdır. Hayata uyum sağlamak yerine onu değiştirelim. Bu doğrultuda yola çıktığımız süreçte; Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Girişimcilik Çalışma Kümesi olarak Hemşirelikte Başarıya Giden Yolda Yenilikçi Yaklaşımlar Uluslararası Sempozyumu’nu düzenledik. Sempozyumumuz kapsamında iki konferans ve iki panel ile yeterli fikir ve hayal gücü ile başlayan ancak bunun çok ötesine geçen yenilikçi seyahat serüvenine dikkat çekilecektir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından sempozyumda alanında uzman kişiler tarafından sunumlar yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu